05.04.2024

Wiosna nowości w Suzuki

Jeszcze nie przebrzmiały echa prezentacji Suzuki Swifta najnowszej generacji, a już uwagę przyciąga odświeżona Suzuki Vitara.

Gdyby zmiany wprowadzone w nowej Vitarze sprowadzić do określenia „facelifting”, byłaby to tylko częściowa prawda. Owszem, nadwozie samochodu zachowało wiele elementów charakterystycznych dla modelu sprzed liftingu, bez zmian pozostała również oferta silnikowa obejmująca technologię hybrydową czy system ALLGRIP Select 4x4. Ale to, co wpływa na bezpieczeństwo i komfort obsługi należy uznać za wielkie zmiany.

Bezpieczeństwo ludzi jest najważniejsze.

Nowa Vitara została wyposażona w system monitorowania kierowcy DMS, monitorujący oczy oraz twarz kierowcy za pomocą kamery umieszczonej na desce rozdzielczej. Gdy system odczyta senność, zaśnięcie lub oderwanie wzroku od drogi – np. podczas czytania wiadomości ze smartfona – włączy się alarm ostrzegawczy oraz wyświetli komunikat na wyświetlaczu informujący o zagrożeniu.

Aktywny tempomat ACC znany z poprzedniej wersji Suzuki Vitary, został doposażony w funkcję automatycznej redukcji prędkości do tej, która zostanie zarejestrowana przez system rozpoznawania znaków drogowych TSR. Gdy kierowca nie korzysta z aktywnego tempomatu, każde przekroczenie ograniczenia prędkości jest sygnalizowane najpierw komunikatem na wyświetlaczu, a następnie sygnałem dźwiękowym sygnałem.

Aktywny tempomat został również wzbogacony w system utrzymywania pojazdu w pasie ruchu LKA, który pomaga kierowcy utrzymać pojazd na środku pasa ruchu, a gdy oznakowanie poziome jest nieczytelne, system LKA wykorzystuje informacje uzyskane na podstawie poprzedzającej trajektorii jazdy samochodu.

Układ hamulcowy wyposażono w nowy system z podwójnymi czujnikami DSBS II, dzięki czemu rozszerzył się obszar wcześniejszego wykrywania pieszych, motocykli i pojazdów znajdujących się bezpośrednio przed samochodem lub po jego przekątnej.

Łatwa obsługa, łączność ze światem.

Nowy system audio z 9-calowym wyświetlaczem umożliwia nie tylko szybki dostęp do systemów sterowania samochodem i informacji eksploatacyjnych, ale również korzystanie z licznych aplikacji w smartfonach dzięki Apple CarPlay i Android Auto.

Właściciel najnowszej Suzuki Vitary ma dostęp do specjalnej aplikacji Suzuki CONNECT dostępnej na smartfony, dzięki której może monitorować m.in. położenie samochodu, ostrzeżenia eksploatacyjne, historię jazdy lub kontaktować się z autoryzowanym serwisem. Komunikaty przekazywane za pośrednictwem Suzuki CONNECT pojawiają się również na wyświetlaczu w samochodzie.

Suzuki Vitara jest oferowana z jednym z dwóch silników benzynowych połączonych z systemami hybrydowymi. Silnik 1.5 DualJet Hybrid przekazuje napęd za pośrednictwem zautomatyzowanej 6-biegowej skrzyni AGS, a 1.4 BoosterJet mild Hybrid współpracuje z 6-biegową skrzynią manualną. Pierwsze egzemplarze nowej Vitary trafią do autoryzowanych salonów Suzuki już w maju.

18.07.2024

SUZUKI SPONSOREM GŁÓWNYM BETCLIC 1 LIGI

Suzuki Motor Poland zwiększa zakres partnerstwa z Betclic 1 Ligą. W sezonach 2024/2025 i 2025/2026 Suzuki będzie sponsorem głównym rozgrywek, rozszerzając współpracę zapoczątkowaną w lipcu 2022 r.

Dowiedz się więcej
10.07.2024

Nowy Swift Roadshow w liczbach

30 firm dilerskich, 35 miast, 42 sportowców, 43 pokazy i ponad 1,5 tysiąca gości – oto bilans zakończonego cyklu prezentacji Nowy Swift Roadshow.

Dowiedz się więcej
08.07.2024

Team Suzuki CN Challenge na wyścigu Suzuka 8 Hours – na czas i wytrzymałość z eksperymentalnym eko-paliwem

Ekipa Suzuki Motor Corporation weźmie udział w 8-godzinnym wyścigu endurance, który odbędzie się 19-21 lipca na torze Suzuka w ramach cyklu FIM EWC 2024 (FIM Endurance World Championship).

Dowiedz się więcej
28.06.2024

Nowy Swift, gwiazda tegorocznego Suzuki Road Show, spotkał się z dużym zainteresowaniem klientów

Suzuki Road Show, cykl imprez zainicjowanych ponad 10 lat temu przez Prezesa Suzuki Motor Poland Piotra Dulnika, w swojej najnowszej odsłonie był poświęcony modelowi Suzuki Swift czwartej generacji.

Dowiedz się więcej