Zamów ofertę Umów się na jazdę testową

Suzuki GSX-8S

Forma i funkcjonalność

GSX-8S to zaprojektowany od podstaw naked bike Suzuki, który gwarantuje całkiem nowe wrażenia z jazdy. Pomyślany jako łatwy w prowadzeniu, zwinny, zawsze gotowy do drogi - będzie idealną propozycją dla szerokiego grona kierowców, niezależnie od ich wieku oraz doświadczenia. GSX-8S, nowość na sezon 2023, dołącza do serii GSX-S jako najmłodszy członek rodziny motocykli wyznaczających przyszłościowe trendy.

Kolory

Rok modelowy 2024

Kolory

Rok modelowy 2023

GSX-8S W SKRÓCIE:

nowy rzędowy, dwucylindrowy silnik z unikatowym systemem wyrównoważającym Suzuki Cross Balancer

nowa, stalowa rama

kolorowy wyświetlacz wykonany w technologii TFT

pełne oświetlenie LED

pakiet elektroniki S.I.R.S., do którego należą m.in.:

Drive Mode Selector,

Suzuki Traction Control System,

Suzuki Quick Shift,

system ABS,

elektroniczny system kontroli przepustnicy Suzuki ride-by-wire,

system Suzuki Easy Start,

asystent ruszania (Low RPM Assist) pozwala na łatwe i płynne ruszanie z miejsca.

Design

Powstał w odpowiedzi na potrzeby rynku i klientów. Zaprojektowany od podstaw, żeby odpowiadać na wiele różnych oczekiwań. Inżynierowie Suzuki skupili się na stworzeniu jednośladu o średniej pojemności silnika, który spodoba się zarówno początkującym jak i doświadczonym motocyklistom. Efekt jest bardzo udany i to zasługa m.in. nowego dwucylindrowego silnika, który wyjątkowo pasuje do charakteru pojazdu oraz zastosowania w GSX-8S najnowocześniejszych systemów elektronicznych. Na długo przed premierą, dla sprawdzenia czy rzeczywiście da się pogodzić tak wiele często sprzecznych ze sobą wymagań, nowy motocykl Suzuki przeszedł cykl testów. Dlatego już dziś możemy napisać, że to maszyna wyjątkowa i sprawdzona.

CAŁKOWICIE NOWY, W PEŁNI PODPORZĄDKOWANY KIEROWCY

Do napędu GSX-8S posłużył całkiem nowy, rzędowy, dwucylindrowy silnik o pojemności 776 cm3. GSX-8S ma również całkiem nową ramę. Chętnie i natychmiastowo reaguje na ruch manetką, a kierowca może skupić się na czerpaniu przyjemności z jazdy. Warto podkreślić agresywną sylwetkę, smukłą linię oraz kompaktowe rozmiary. „8S” jest dobrze wyważony i w każdej chwili gotowy do działania. To motocykl dla każdego, bez względu na doświadczenie za kierownicą.

NIEOGRANICZONY POTENCJAŁ, NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI

Koncepcja Nieograniczony potencjał-nieograniczone możliwości oznacza, że nowy GSX-8S kierowcom (w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania) oferuje nieograniczoną radość z jazdy i to niezależnie, czy czeka was jazda do pracy lub szkoły, wyprawa na zakupy, wycieczka poza miasto czy sportowa jazda na zakrętach. GSX-8S gwarantuje moc, łatwe prowadzenie oraz komfort podróżowania i tak w rzeczywistości jest – GSX-8S wiernie podąża za wolą kierowcy, dając mu niczym niezmąconą przyjemność z jazdy przy pełnej kontroli nad maszyną.

SILNIK I NAPĘD

Prace nad Suzuki GSX-8S zaczęły się od projektu nowego silnika, który miał być możliwie wąski, lekki oraz kompaktowy w sensie rozmiarów, co dałoby więcej „oddechu” inżynierom przy tworzeniu pozostałych komponentów motocykla. To z kolei pozwoliłoby uzyskać najbardziej efektywną geometrię podwozia, lepsze osiągi oraz optymalną pozycję za kierownicą. Specjaliści Suzuki skupili się na optymalnej dynamice pojazdu, aby sprawdzał się podczas jazdy w pojedynkę, jak i podczas podróży z pasażerem. Nowy silnik generuje duży moment obrotowy oraz moc, ale (dzięki gładkiej reakcji na ruch przepustnicy) jest łatwy do opanowania nawet przez mniej doświadczonych kierowców. Nowy rzędowy, dwucylindrowy silnik ma rozrząd DOHC oraz cztery zawory na cylinder. Jednostka o pojemności 776 cm3 osiąga 83 KM przy 8500 obr./min oraz generuje maksymalny moment obrotowy 78 Nm przy 6800 obr./min.

Nowy silnik na nową erę

Silnik ma długi skok i kute tłoki, które projektowano z użyciem analizy FEM (metoda elementów skończonych). Chodziło o zmaksymalizowanie wytrzymałości konstrukcji przy zmniejszeniu masy w cylindrach (średnica 84 mm). Wał ma wykorbienia co 270°, co zapewnia wysoki moment już przy niskich wartościach obrotowych. „Efektem ubocznym” takiego rozwiązania jest przyjemny dla ucha gang zbliżony do tego znanego z V-twin 90°. Z kolei 450° obrotu wału korbowego pomiędzy zapłonami wydłuża okres przeniesienia mocy i daje czas potrzebny na odzyskanie przyczepności tylnego koła, co jest szczególnie korzystne podczas wychodzenia z zakrętów lub jazdy po drogach o słabszej przyczepności.

Silnik i napęd

Nowe wtryskiwacze
Doskonałe wyważenie – Suzuki Cross Balancer
Obudowa filtra powietrza

Nowa rama i wahacz

Podczas projektowania GSX-8S jednym z kluczowych zadań postawionych przed inżynierami Suzuki była kompaktowa, lekka rama pozwalająca na zmaksymalizowanie zwrotności, komfortu jazdy i codziennej użyteczności. Każdy jej aspekt przemyślano tak, aby motocykl doskonale się prowadził, także podczas jazdy z opcjonalnymi miękkimi kuframi bocznymi (niezależnie od tego, czy kierowca jedzie sam, czy z pasażerem). Najpierw powstała część ramy z rur stalowych oraz tzw. rama pomocnicza – całość jest odpowiednio mocna i sztywna, przy jednoczesnym ograniczeniu masy własnej.

Rama i zawieszenie

Skuteczność hamowania
Geometria podwozia i pozycja kierowcy
Zoptymalizowane zawieszenie przednie i tylne
Lekki aluminiowy wahacz z wyjątkowym kształtem
Koła i opony
Zbiornik paliwa

Elektronika

5-calowy kolorowy wyświetlacz TFT
Rozbudowana elektronika S.I.R.S.
Zmienne tryby jazdy (SDMS)
System kontroli trakcji Suzuki (STCS)
Dwukierunkowy quick shifter
System Easy Start Suzuki
Asystent ruszania
System ABS

Specyfikacja techniczna

Długość całkowita 2115 mm
Szerokość całkowita 775 mm
Wysokość całkowita 1105 mm
Rozstaw osi 1465 mm
Prześwit 145 mm
Wysokość siedziska 810 mm
Masa własna 202 kg
Typ silnika 4-suwowy, 2-cylindrowy, chłodzony cieczą, DOHC
Średnica x skok 84 x 70 mm
Pojemność silnika 776 cm³
Stopień sprężania 12,8 : 1
Rozrusznik elektryczny
System smarowania mokra miska olejowa
Pojemność układu smarowania 3,9 l
Skrzynia biegów 6-stopniowa
Zawieszenie przednie widelec upside-down
Zawieszenie tylne pojedynczy element resorująco-tłumiący
Układ paliwowy wtrysk paliwa
Hamulec przedni dwie tarcze 310 mm
Hamulec tylny pojedyncza tarcza 240 mm
Opona przednia 120/70ZR17
Opona tylna 180/55ZR17
Układ zapłonowy elektroniczny (tranzystorowy)
Pojemność zbiornika paliwa 14 l
Moc silnika 61kW / 83KM
Katalog akcesoriów

Cennik

Rok modelowy 2024
Rok produkcji:
Model Regularna cena detaliczna
(PLN, brutto)
Suzuki GSX-8S 41 900
Rok modelowy 2023
Rok produkcji:
ModelCena poprzednia*
(PLN, brutto)
Cena promocyjna
(PLN, brutto)
Regularna cena detaliczna
(PLN, brutto)
Suzuki GSX-8S38 90037 900 41 900

*Promocja obowiązuje od 01.07.2024 do 31.07.2024. Cena poprzednia to najniższa cena w okresie 30 dni przed tą obniżką.

Niniejszy cennik ma wyłącznie charakter informacyjny, a podane w nim informacje nie stanowią oferty ani zapewnienia, w szczególności w rozumieniu art. 66 § 1 oraz art. 5561 Kodeksu Cywilnego. Suzuki Motor Poland Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do zmiany specyfikacji, wyglądu, parametrów technicznych, wyposażenia oraz cen modeli przedstawionych w publikacji. Autoryzowani Dealerzy będą informowani o zmianach tak szybko, jak jest to możliwe. Prosimy o kontakt z najbliższym Autoryzowanym Dealerem SUZUKI w celu uzyskania aktualnych informacji. Ze względu na ograniczenia techniki, kolory przedstawione w cenniku mogą się różnić od rzeczywistych kolorów nadwozia i tapicerki. Prezentowane zdjęcia mogą zawierać wyposażenie opcjonalne (akcesoryjne), dodatkowo płatne. Ceny zawarte w cenniku są rekomendowanymi cenami detalicznymi. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji motocykla następuje w umowie jego sprzedaży.

Zamów ofertę
Umów się na jazdę testową

Wybrany dealer skontaktuje się z Tobą, odpowie na Twoje pytania
i przedstawi indywidualną ofertę.

1
Wybierz miejscowość i znajdź najbliższego dealera

2
Podaj nam Twoje imię, nazwisko, e-mail i numer telefonu, aby dealer mógł się z Tobą skontaktować


Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. Rozwiń

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych

Administratorem podanych przez Państwa danych osobowych jest Suzuki Motor Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Połczyńskiej 10 (tel. 22 329 41 00) 01-378 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS, pod numerem KRS 44662, NIP 5240307031, kapitał zakładowy 21 000 000 zł („SMP”).

W przypadku, gdy wyrazili Państwo zgodę na przetwarzanie Państwa danych osobowych w celach marketingowych przez SMP i/lub Dealera, administratorem Państwa danych w tym zakresie będzie podmiot, któremu wyrazili Państwo zgodę.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do otrzymania zamówionej oferty („Oferta”).

Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Dealera w celach:

  • przygotowania i przesłania Oferty,
  • dalszego kontaktu związanego z Ofertą.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez SMP w celu:

  • przygotowania i przesłania Oferty z wykorzystaniem strony internetowej i systemów informatycznych SMP,
  • nadzoru nad procesem przygotowania i przesyłania Oferty zgodnie ze standardami marki Suzuki.

Ponadto Państwa dane osobowe mogą być przetwarzane przez SMP i/lub Dealera w celach marketingowych (jeżeli udzielono zgody lub jeżeli podstawą prawną przetwarzania są dozwolone, prawnie uzasadnione interesy administratora danych osobowych – art. 6 ust. 1 lit f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE „RODO”).

Przez marketing rozumie się proces planowania i realizacji koncepcji, ustalania ceny, promocji i dystrybucji idei, dóbr i usług w celu dokonania wymiany mającej służyć osiągnięciu celów organizacji i jednostek [Ph. Kotler: Marketing. Podręcznik europejski, PWE, Warszawa 2006]. W opisywanym przypadku marketing dotyczy powyższych działań w zakresie produktów i usług oferowanych przez markę Suzuki, w tym działań związanych z przesyłaniem materiałów handlowych/promocyjnych oraz z badaniem satysfakcji klienta.

Państwa dane osobowe będą przechowywane jedynie przez okres niezbędny do realizacji celów przetwarzania danych, w szczególności przygotowania i przesłania Oferty oraz prowadzenia korespondencji z nią związanej. W zakresie wyrażonej zgody na przetwarzanie danych osobowych dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody lub zaprzestania działalności, której zgoda dotyczy. Następnie Państwa dane będą przechowywane przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na administratora danych przepisami prawa, w tym przepisami podatkowymi oraz przepisami dotyczącymi odpowiedzialności cywilnej z tytułu Oferty.

Odbiorcami Państwa danych mogą być zewnętrzni dostawcy usług (np. podmioty zajmujące się ubezpieczeniem i finansowaniem nabycia produktów Suzuki, dostawcy usług IT, call center) w zakresie w jakim jest to niezbędne do przygotowania i przesłania Oferty, prowadzenia związanej z nią korespondencji, a także obsługi informatycznej procesów przesyłania i przechowywania Państwa danych.

W przypadku działań marketingowych odbiorcami danych mogą być autoryzowani sprzedawcy lub autoryzowane stacje obsługi Suzuki, domy mediowe, agencje reklamowe, podmioty świadczące usługi marketingowe, w zakresie w jakim biorą udział w działaniach marketingowych Suzuki.

Zwracamy uwagę, iż definicja odbiorców danych zawarta w RODO jest bardzo szeroko, stąd tak szeroki zakres potencjalnych odbiorców został opisany powyżej. Tym niemniej Państwa dane będą przekazywane jedynie tym osobom i podmiotom, które zgodnie z prawem będą uprawnieni otrzymywać takie dane. Zaznaczamy także, iż Państwa dane nie będą udostępniane jakimkolwiek podmiotom trzecim w celu wysyłania Państwu niezamówionych ofert handlowych tych podmiotów. Państwa dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w formie profilowania.

Macie Państwo prawo: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych z uwagi na Państwa szczególną sytuację lub w celach marketingu bezpośredniego, a także prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania.

W przypadku danych osobowych przetwarzanych przez SMP mogą Państwo wysłać wiadomość w powyższych celach na adres: dane.osobowe@suzuki.com.pl. Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Suzuki Motor Poland: inspektor@suzuki.com.pl.

W zależności od sytuacji, podstawę przetwarzania Państwa danych osobowych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a), b) lub f) RODO.

Przysługuje Państwu także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w razie uznania, że doszło do naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych.


Jeżeli chcieliby Państwo na bieżąco otrzymywać najnowsze informacje związane z wybranym motocyklem Suzuki oraz mieć szybki dostęp do naszych innych ofert i promocji, a także brać udział w działaniach związanych z badaniem Państwa satysfakcji jako klienta marki Suzuki, bardzo prosimy o zaznaczenie poniższych zgód.
Zgody na przetwarzanie danych osobowych. Rozwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach:

Wszystkich poniższych. Prosimy pamiętać, że macie Państwo prawo w każdym czasie cofnąć udzielone zgody.

W przypadku Suzuki Motor Poland Sp. z o.o. wyrażam zgodę na:

Przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez markę Suzuki,

Przesyłanie mi informacji marketingowych dotyczących produktów, wydarzeń i usług oferowanych przez markę Suzuki środkami komunikacji elektronicznej,
w tym na podany adres e-mail lub numer telefonu, przez automatyczne systemy wywołujące oraz telekomunikacyjne urządzenia końcowe.

W przypadku wybranego przeze mnie dealera wyrażam zgodę na:

Przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez markę Suzuki,

Przesyłanie mi informacji marketingowych dotyczących produktów, wydarzeń i usług oferowanych przez markę Suzuki środkami komunikacji elektronicznej,
w tym na podany adres e-mail lub numer telefonu, przez automatyczne systemy wywołujące oraz telekomunikacyjne urządzenia końcowe.


Pole obowiązkowe.