26.10.2020

Świetny wyścig Rinsa i Mira - kolejne podwójne podium dla Suzuki

Zawodnicy zespołu Suzuki Ecstar ponownie stanęli na polach startowych toru Aragon, by walczyć o kolejny dobry rezultat podczas 23 okrążeń wyścigu o Grand Prix Teruel. Alex Rins i Joan Mir startowali z trzeciego i dwunastego pola.

Rins zaliczył dobry start z trzeciego pola i obronił swoją pozycję w pierwszym zakręcie wyścigu. W połowie pierwszego okrążenia Rins zaatakował drugą pozycję, a na czwartym okrążeniu wykręcił najlepszy czas wyścigu. Czuł się komfortowo na swoim Suzuki GSX-RR i był szybki na komplecie miękkich opon. Rzucił się w pogoń za prowadzącym Morbidellim. Od 18 okrążenia Alex jednak zaczął tracić dystans, mimo naprawdę szybkiego tempa i podjął właściwą decyzję by skupić się na zdobyciu kolejnego podium, zamiast podejmować nadmierne ryzyko. Dzięki temu zajął znakomite drugie miejsce i zmniejszył swoją stratę do czołówki mistrzostw świata. Teraz traci jedynie 32 punkty do prowadzącego w klasyfikacji Joana Mira.

Joan spisał się świetnie już na pierwszym okrążeniu awansując z 12 pola startowego na 6 miejsce w stawce. Wtedy skoncentrował się na czołówce i awansował na kolejne pozycje. W 12 zakręcie wykonał imponujący manewr wyprzedzania i przesunął się na czwarte miejsce, a na 11 okrążeniu zaatakował podium i awansował na trzecią pozycję. Od tego czasu nie oglądał sięga siebie i zbudował wyraźną i bezpieczną przewagę nad znajdującymi się za nim rywalami. Na pięć okrążeń przed końcem z dużą przewagą nad resztą i wyraźną stratą do czołowej dwójki podjął dojrzałą decyzję o dowiezieniu ważnych 16 punktów do mety i powiększeniu przewagi w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Mir ma teraz 14 punktów przewagi nad drugim zawodnikiem mistrzostw. Trzecie miejsce zdobyte w Grand Prix Teruel było jego szóstym podium w tym sezonie i zarazem szóstym w ostatnich ośmiu wyścigach.

Kolejne podwójne podium Rinsa i Mira w Grand Prix Teruel sprawiło, że zespół Suzuki Ecstar utrzymał i powiększył prowadzenie w klasyfikacji zespołów.

“W ten weekend znów jesteśmy szczęśliwi i usatysfakcjonowani, ponieważ obaj zawodnicy znów stanęli na podium. Byłoby miło znów zobaczyć Alexa na najwyższym stopniu podium, ale drugie miejsce to również znakomity wynik. Joan również wykonał dobrą robotę zdobywając trzecie miejsce i utrzymując prowadzenie w mistrzostwach. To fantastyczna sprawa widzieć obu naszych zawodników na podium, a w dodatku jeden z nich jest liderem klasyfikacji generalnej. To co bardzo pomogło nam osiągnąć dobre wyniki to znakomite starty obu zawodników, nasza umiejętność oszczędzania opon i równe tempo wyścigowe. Według mnie te trzy cechy to nasz klucz do sukcesu. Dziękuję całemu zespołowi Suzuki.” – powiedział Ken Kawauchi, dyrektor techniczny zespołu Suzuki Ecstar.

“To był kolejny wspaniały dzień i dziękuję Alexowi i Joanowi za te znakomite rezultaty. Franco Morbidelli zaliczył bardzo dobry wyścig, więc gratulacje idą dla niego. Alex od początku był tuż za nim, ale właściwie nie mógł nawiązać walki o zwycięstwo z Franco. Mimo to drugie miejsce to fantastyczny wynik i przybliża Alexa do czołówki klasyfikacji mistrzostw. Joan jechał dziś genialnie, mimo startu na 12 pozycji świetnie się odbudował i zdobył kolejne podium. Zrobił to co powinien zrobić. Podium dla obu zawodników zespołu to wspaniałe uczucie i damy z siebie wszystko by utrzymać ten kierunek. Dziękuję bardzo wszystkim pracownikom zespołu Suzuki – tym pracującym z domu, a także wszystkim działającym tu na miejscu – te znakomite wyniki to również ich zasługa.” – powiedział Davide Brivio, menedżer zespołu.

“To jasne, że również dzisiaj liczyłem na zwycięstwo, ale zdobycie kolejnego podium to i tak wspaniała uczucie. Bardzo trudno było podjąć dziś walkę z Franco - był bardzo mocny i zaliczył świetny start. Byłem zadowolony z doboru opon, choć pod koniec wyścigu pojawił się wyraźny spadek przyczepności. Wiedziałem, że mam wystarczającą przewagę nad Joanem, więc starałem się jechać płynnie i dowieźć do mety drugie miejsce. Cieszę się również, że Joan zdobył trzecie miejsce, bo to oznacza kolejny znakomity wynik dla zespołu Suzuki z dwoma zawodnikami na podium. Joan jeździ bardzo równo i stabilnie, ale ja też czuję się lepiej z każdym wyścigiem więc zobaczymy co wydarzy się podczas kolejnych rund. Tak czy inaczej cieszę się z kolejnego podium na Motorland Aragon!” – powiedział Alex Rins.

“Czułem się dziś bardzo dobrze na motocyklu, ale w ostatnich okrążeniach nie zdołałem nadrobić różnicy do rywali. Miałem to samo tempo co Franco i Alex, ale nie byłem w stanie wycisnąć niczego więcej by zmniejszyć ich przewagę. Wielka szkoda, ale zawsze trudno jest nadrobić stracony czas, kiedy startuje się z głębi stawki i traci się cenne sekundy w walce z innymi zawodnikami. Mimo to cieszę się, że udało mi się zebrać kolejne ważne punkty do klasyfikacji i osiągnąć zamierzony cel, czyli stanąć na podium. Wiedziałem, że to konieczne by utrzymać prowadzenie w mistrzostwach świata, więc cieszę się, że to się udało. W kolejnych trzech wyścigach znów dam z siebie wszystko.” – powiedział Joan Mir.

18.07.2024

SUZUKI SPONSOREM GŁÓWNYM BETCLIC 1 LIGI

Suzuki Motor Poland zwiększa zakres partnerstwa z Betclic 1 Ligą. W sezonach 2024/2025 i 2025/2026 Suzuki będzie sponsorem głównym rozgrywek, rozszerzając współpracę zapoczątkowaną w lipcu 2022 r.

Dowiedz się więcej
10.07.2024

Nowy Swift Roadshow w liczbach

30 firm dilerskich, 35 miast, 42 sportowców, 43 pokazy i ponad 1,5 tysiąca gości – oto bilans zakończonego cyklu prezentacji Nowy Swift Roadshow.

Dowiedz się więcej
08.07.2024

Team Suzuki CN Challenge na wyścigu Suzuka 8 Hours – na czas i wytrzymałość z eksperymentalnym eko-paliwem

Ekipa Suzuki Motor Corporation weźmie udział w 8-godzinnym wyścigu endurance, który odbędzie się 19-21 lipca na torze Suzuka w ramach cyklu FIM EWC 2024 (FIM Endurance World Championship).

Dowiedz się więcej
28.06.2024

Nowy Swift, gwiazda tegorocznego Suzuki Road Show, spotkał się z dużym zainteresowaniem klientów

Suzuki Road Show, cykl imprez zainicjowanych ponad 10 lat temu przez Prezesa Suzuki Motor Poland Piotra Dulnika, w swojej najnowszej odsłonie był poświęcony modelowi Suzuki Swift czwartej generacji.

Dowiedz się więcej