Suzuki V-Strom 800DE Gotowy na podbój całkiem nowych miejsc

Suzuki V-Strom 800DE logo

Nowy silnik, nowa rama, nowe podwozie i największy prześwit w całej historii modeli V-STROM. Suzuki prezentuje motocykl, który ma zupełnie inny poziom właściwości jezdnych: V-STROM 800DE, nowość 2023.

V-STROM - Światowy GLOBTROTER

Od czasu wprowadzenia na rynek modelu DL1000 w 2002 roku Suzuki V-STROM miały ogromny udział w spopularyzowaniu turystyki motocyklowej na całym świecie. Dwa lata po premierze DL1000 w ofercie znalazł się V-STROM 650. Do dziś całkowita sprzedaż modeli V-Strom wyniosła ponad 440 tysięcy egzemplarzy, a rozwój i ewolucja serii trwa w najlepsze. Wydawać się może, że cały proces powinna zakończyć niedawna premiera modelu 1050DE, który w terenie potrafi więcej niż wcześniejsze V-Stromy. Okazuje się jednak, że Suzuki w sezon 2023 wjeżdża z jednośladem całkowicie nowej generacji, który w dodatku nawiązuje wyglądem do kultowego Suzuki DR 800 BIG. Oto V-STROM 800DE - gotowy na nowe wyzwania!

V-STROM 800 DE to

 • całkowicie nowy, dwucylindrowy, rzędowy silnik z unikalnym systemem wyrównoważającym Suzuki Cross Balancer
 • nowa, stalowa rama
 • najdłuższy skok zawieszenia (220 mm) i największy prześwit (220 mm) w całej rodzinie V-STROM
 • 21-calowe przednie koło
 • kolorowy, wielofunkcyjny panel wskaźników TFT
 • pakiet elektroniki Suzuki S.I.R.S w skład którego wchodzą systemy:
  • Drive Mode Selector
  • Suzuki Traction Control System z trybem G (Gravel)
  • Suzuki Quick Shift
  • ABS z dwoma trybami pracy i możliwością wyłączenia jego działania na tylnym kole
  • elektroniczny system kontroli przepustnicy Suzuki ride-by-wire
  • system Suzuki Easy Start
  • funkcja wspomagania niskich obrotów Suzuki pomagająca utrzymać prędkość obrotową silnika na biegu jałowym
 • pełne oświetlenie LED

MOTOCYKL DLA KAŻDEGO

V-STROM 800DE Suzuki to idealna maszyna, która pozwala  na nieskrępowaną jazdę zarówno po gładkich, krętych asfaltach, jak i drogach nieutwardzonych, polnych czy szutrowych drogach. Co najważniejsze – nowe Suzuki spodoba się wielu kierowcom. Tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z V-Stromami, jak również dotychczasowym użytkownikom serii DL mniejszej pojemności.

V-STROM 800DE wyposażony jest w zupełnie nowy, 84-konny silnik, nową, wytrzymałą, stalową ramę, w pełni regulowane zawieszenie upside-down Hitachi Astemo (Showa) z przodu o skoku 220 mm i tylny, regulowany amortyzator Hitachi Astemo (Showa), typu mono shock, o identycznym skoku. Dzięki zastosowaniu zawieszenia o długim skoku uzyskano imponujący prześwit 220 mm, przy czym siedzisko udało się utrzymać na komfortowej wysokości 855 mm.

Podwozie

BO CELEM JEST PRZYGODA

Nowy V-Strom 800DE ma szprychowe koła o średnicy 21 i 17 cali z ogumieniem typu adventure Dunlop Trailmax Mixtour. W myśl koncepcji Celem jest przygoda taki zestaw ma się sprawdzić w wielu różnych sytuacjach. Bez wątpienia model 800DE V-Strom oferuje więcej niż dostępny wciąż w ofercie Suzuki V-Strom 650. To motocykl dla kierowców poszukujących większej mocy, mocniejszych wrażeń i pełnej uniwersalności.

Silnik i napęd

Nowy silnik na nową erę

Projekt V-Stroma 800DE zaczął się od stworzenia zwartej, kompaktowej jednostki napędowej, która pozwoliłaby na swobodę w projektowaniu podwozia, zoptymalizowałaby geometrię i wyważenie motocykla. Nowy silnik – w myśl założeń inżynierów z Japonii – miał zapewniać duży moment obrotowy, dużą moc, a jednocześnie być łatwy w prowadzeniu, zapewniając zawsze płynną reakcję na ruch przepustnicy.

Komfort
Komfort

Nowo opracowany, rzędowy, dwucylindrowy silnik, z rozrządem DOHC, o pojemności 776 cm3, generuje moc 84 KM przy 8 500 obr./min oraz osiąga maksymalny moment obrotowy 78 Nm przy 6 800 obr./min. Jednostka dysponuje wysokimi wartościami momentu obrotowego już przy niskich prędkościach wału korbowego, co ułatwia kontrolę nad motocyklem podczas jazdy z małymi prędkościami, np. po nieutwardzonych drogach i trudniejszych szlakach. Osiągnięto to między innymi dzięki specjalnie zaprojektowanemu airboxowi, ale także dzięki wałowi korbowemu z wykorbieniami co 270 stopni. Praca nowej, rzędowej jednostki przypomina charakterystykę pracy, tak zachwalaną przez motocyklistów, znaną z jednostek z cylindrami w układzie V-twin 90°. 450° obrotu wału korbowego pomiędzy zapłonami wydłuża okres przeniesienia mocy i daje tylnemu kołu czas potrzebny na odzyskanie przyczepności, co jest szczególnie korzystne podczas jazdy po nieutwardzonych nawierzchniach.

Nowa, dwucylindrowa jednostka wyposażona jest w Suzuki Cross Balancer, czyli unikalny, opatentowany system wyrównoważający pracę silnika, a co za tym idzie redukujący generowane podczas jego pracy drgania. System ten oparty jest na konstrukcji dwóch wałków wyrównoważających, których przeciwwagi skierowane są pod kątem 90° do wału korbowego. Taki system zastosowano po raz pierwszy w motocyklu seryjnym. Mechanizm ten nie tylko tłumi drgania, przyczyniając się do płynniejszej i przyjemniejszej dla kierowcy pracy silnika, ale jego zastosowanie pozwala stworzyć lżejszą, bardziej zwartą, bardziej kompaktową jednostkę napędową.

Elektroniczne sterowanie przepustnicą zapewnia liniowe wyczucie i szybką reakcję na ruchy manetką. Układ wydechowy 2 w 1 wyposażony jest w dwustopniowy katalizator umieszczony wewnątrz kolektora, który pomaga spełnić normy emisji spalin Euro 5 oraz w długi, skierowany ku górze tłumik.

Do tego sześciobiegowa skrzynia biegów, zapewniająca płynną zmianę przełożeń, w czym pomaga Suzuki Clutch Assist System (SCAS) oraz montowany w standardzie Suzuki Quick Shift.

ŁATWY ROZRUCH

Geometria podwozia

Suzuki V-Strom 800DE ma całkowicie nową, bardzo wytrzymałą ramę ze stalowych rur. Wkomponowano w nią silnik, co zapewnia sztywność, komfort oraz bezpieczeństwo prowadzenia, jednocześnie obniżając masę pojazdu. Przykręcana do ramy głównej rama pomocnicza została zaprojektowana tak, aby przy jak najbardziej optymalnej masie własnej wytrzymać obciążenia na nieutwardzonych nawierzchniach (bez względu czy kierowca jedzie sam czy z pasażera oraz korzysta z opcjonalnie montowanego zestawu trzech kufrów).

DUŻY BAGAŻNIK

Zawieszenie

Z przodu zamontowano odwrócony, w pełni regulowany widelec Hitachi Astemo (SHOWA) o skoku 220 mm. Tylny amortyzator gazowy typu piggyback Hitachi Astemo (SHOWA) ma regulację kompresji i odbicia, a jego napięcie wstępne można wygodnie regulować za pomocą łatwo dostępnego pokrętła (szczególnie korzystne, gdy planujesz jazdę we dwoje czy przewożenie cięższego bagażu). Charakterystykę przedniego, jak i tylnego zawieszenia dostosowano do pracy w różnych warunkach - od dróg utwardzonych przez szlaki szutrowe po podłoże zupełnie luźne. Skok przedniego i tylnego zawieszenia wynosi 220 mm. Jak dotąd to rekord w rodzinie wszystkich motocykli V-Strom.

DUŻY BAGAŻNIK

Lekki wahacz o unikalnym kształcie

V-STROM 800DE jest wyposażony w wytrzymały, aluminiowy wahacz o unikalnym kształcie i bardzo dużej sztywności pionowej, poprzecznej oraz skrętnej. Został tak zaprojektowany, aby dało się zachować odpowiednią stabilność podczas jazdy na wprost i bez wad typowych dla zawieszeń o długim skoku.

DUŻY BAGAŻNIK

Koła szprychowe i opony Dunlop Trailmax Mixtour

Aby zapewnić lepszą kontrolę nad prowadzeniem motocykla V-STROM 800DE został wyposażony w koła szprychowe, o średnicy 21 i 17 cali. Nowe opony Dunlop Trailmax Mixtour, dedykowane specjalnie do modelu V-STROM 800DE, mają rozmiar 90/90/21 z przodu i 150/70/17 z tyłu oraz charakterystyczny wzór z ukośnymi rowkami bieżnika. Gwarantują przyczepność na nieutwardzonych nawierzchniach, ale także sprawdzą na asfalcie (pracują ciszej nawet podczas szybszej jazdy). Ogumienie Dunlopa cechuje się również trwałością, dobrą przyczepnością oraz pozwala na łatwe i szybkie zmiany kierunku. Specjalnie zaprojektowana struktura opony gwarantuje optymalną sztywność bieżnika i boków, niwelując tendencję do shimmy, jednocześnie zapewniając stabilność przy prędkościach autostradowych.

DUŻY BAGAŻNIK

Zbiornik paliwa o dużej pojemności

Ma pojemność 20 litrów, co zapewnia większą pewność podczas podróży na długich dystansach – po prostu na stacje benzynowe zjeżdża się rzadziej.

Rama

Geometria podwozia i pozycja za kierownicą

V-STROM 800DE ma długi rozstaw osi, wysoki prześwit i szeroką kierownicę, żeby zachować maksymalną stabilność i kontrolę podczas jazdy poza asfaltem. V-STROM 800DE zapewnia kierowcy, ale także i pasażerowi odpowiedni komfort – nie brakuje miejsca na kanapie, nie trzeba na tym motocyklu tak mocno zginać kolan i oczywiście da się go poprowadzić stojąc. Opcjonalnie można zamontować komplet kufrów. Konstrukcja umożliwia kierowcy przeniesienie ciężaru do przodu, co zapewnia większą kontrolę podczas podróży po nieutwardzonych nawierzchniach.

Zawieszenie

Ochrona przed wiatrem

Krótka przednia szyba została zaprojektowana tak, aby nie ograniczać widoczności przed przednim kołem. Jednocześnie wystarczająco chroni kierowcę przed wiatrem i słotą, także podczas jazdy z większą prędkością.

Pełne oświetlenie LED

Przednie reflektory ustawiono jeden nad drugim, w pionie. Mają sześciokątne obudowy. Bezpośrednio nad nimi znajduje się światło pozycyjne. Reflektory zapewniają nie tylko widoczność po zmroku, ale także dodają charakteru nowej maszynie. Kierunkowskazy oraz światło tylne są mocne oraz trwałe. Całe oświetlenie w motocyklu V-STROM 800DE jest w technologii LED.

Podwozie

5-calowy kolorowy wyświetlacz TFT

Niestandardowy, 5-calowy, kolorowy, wielofunkcyjny panel przyrządów TFT w modelu V-STROM 800DE pozwala na czytelne wyświetlanie bogatej gamy różnorodnych informacji w czasie rzeczywistym. Po lewej stronie umieszczono port USB.

Rama

Inteligentny system jazdy Suzuki (S.I.R.S.)

Zaawansowane systemy elektroniczne S.I.R.S. w V-STROM 800DE obejmują: zmienne tryby jazdy SDMS, system kontroli trakcji Suzuki (STSC) z trybem G (Gravel), elektroniczny system przepustnicy Ride-by-Wire, quick shifter działający w górę i w dół, Suzuki Easy Start oraz asystenta ruszania.

Zawieszenie

Zmienne tryby jazdy SDMS

System SDMS wykorzystuje elektroniczne sterowanie przepustnicą. Umożliwia wybór jednego z trzech trybów jazdy, każdy z nich inaczej kontroluje pracę jednostki napędowej. Ustawienia każdego trybu zostały indywidualnie dostosowane i dokładnie przetestowane, aby zmaksymalizować uniwersalność turystycznego Suzuki V-STROM 800DE.

Tryb A zapewnia najostrzejszą reakcję na gaz, wykorzystuje pełną moc silnika i dostarcza maksymalnych wrażeń z jazdy. Tryb B, choć pozwala na skorzystanie z tej samej mocy maksymalnej, charakteryzuje się bardziej liniową krzywą z łagodniejszą reakcją przepustnicy. Tryb C natomiast zapewnia najdelikatniejszą reakcję i łagodniejszą charakterystykę przebiegu momentu obrotowego.

Zawieszenie

System kontroli trakcji Suzuki (STCS)

Został zaprojektowany w celu natychmiastowego ograniczenia mocy i zapobiegania poślizgom w przypadku wykrycia nieuchronnej utraty przyczepności kół. Osiągnięto to poprzez opóźnienie zapłonu i ograniczenie kąta otwarcia przepustnicy. STCS w V-STROM 800DE zapewnia kierowcy lepszą kontrolę nad motocyklem w zróżnicowanych warunkach jazdy, niezależnie od obciążenia pojazdu oraz podłoża po którym jedziecie. STCS nie tylko minimalizuje stres i zmęczenie, ale też zwiększa pewność reakcji, niezależnie od poziomu doświadczenia za kierownicą.

Kierowca może wybrać jeden z trzech trybów kontroli trakcji, tryb G (Gravel) lub całkowicie dezaktywować system. Im wyższa cyfra trybu on-road, tym szybciej kontrola trakcji ingeruje w prowadzenie pojazdu, ograniczając poślizg. Tryb 1 jest przeznaczony do jazdy sportowej, z minimalną ingerencją systemu. Tryb 2 sprawdzi się w mieści i przy zwykłych warunków drogowych. Tryb 3 z kolei nadaje się na mokre lub śliskie nawierzchnie.

System w czasie rzeczywistym monitoruje prędkości obrotowe obu kół, obroty silnika (obliczone na podstawie danych z czujnika położenia wału korbowego), położenie przepustnicy oraz wybrany bieg.

Zawieszenie

Tryb G (Gravel - z ang. żwir)

Pozwala na jazdę z kontrolowanym poślizgiem na nieutwardzonych nawierzchniach. Tryb aktywuje się dopiero po wykryciu wibracji, charakterystycznych dla nierównego podłoża. Maksymalny poziom interwencji kontroli trakcji w trybie G ustawiony jest na niższym poziomie niż w drogowym trybie 1. Uślizg koła jest ograniczany tylko na tyle, aby zapobiec nadmiernemu ślizganiu się kół, dzięki czemu moc jest niemal nieprzerwanie przekazywana na tylne koło, jedynie z minimalnymi przerwami. W wyniku takiego działania motocyklista uzyskuje stałą moc wyjściową przekazywaną na tylne koło, taką, jakiej oczekuje. Motocykl zachowuje przyczepność i prawdopodobieństwo jej utraty jest mocno ograniczone. To pozwala kierowcy na zachowanie pełnej kontroli podczas pokonywania zakrętów po luźnym podłożu, co przenosi się na większą prędkość, pewność, a także i samą przyjemność z jazdy.

Zawieszenie

Dwa tryby ABS

System zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) przyczynia się do bardziej stabilnego i skutecznego hamowania nawet podczas gwałtownego wciśnięcia dźwigni hamulców. Zaprogramowano go tak, aby monitorował prędkość kół i dopasowywał siłę hamowania do aktualnej przyczepności. ABS w nowym V-Stromie ma dwa ustawienia: tryb 1 zapewnia minimalną interwencję, dzięki czemu nadaje się do jazdy po szutrowych drogach i innych nieutwardzonych nawierzchniach; tryb 2 jest idealny do jazdy miejskiej i zwykłych warunków drogowych.

Zawieszenie

Wyłączany ABS tylnego koła

ABS tylnego koła można wyłączyć, aby poprawić panowanie nad motocyklem podczas hamowania na nieutwardzonych nawierzchniach. Uwaga! Tryb ABS OFF tylnego koła nie jest przeznaczony do jazdy po drogach utwardzonych.

Zawieszenie

Pewna skuteczność hamowania

W przednim hamulcu użyto dwóch pływających tarcz (o średnicy 310 mm). Z tyłu zastosowano tarczę o średnicy 260 mm i jednotłoczkowy zacisk.

Zawieszenie

Bagażnik

Tylny bagażnik jest montowany w standardzie. Ułatwia przewożenie ładunku lub montaż (dostarczanego w opcji) kufra centralnego.

Zawieszenie

Osłona

V-STROM 800DE to pierwszy motocykl z rodziny V-STROM, który fabrycznie został wyposażony w osłonę chłodnicy chroniącą przed kamieniami.

KOLORY

ROK MODELOWY 2024

Metallic Mat Steel Green (QVP)

Metallic Mat Steel Green (QVP)

Pearl Tech White (QU2)

Pearl Tech White (QU2)

Champion Yellow No.2 (YU1)

Champion Yellow No.2 (YU1)

KOLORY

ROK MODELOWY 2023

Glass Mat Mechanical Grey (QT7)

Glass Mat Mechanical Grey (QT7)

Champion Yellow no. 2 (YU1)

Champion Yellow no. 2 (YU1)

Glass Sparkle Black (YVB)

Glass Sparkle Black (YVB)

Specyfikacja techniczna

Długość całkowita 2345 mm
Szerokość całkowita 975 mm
Wysokość całkowita 1310 mm
Rozstaw osi 1570 mm
Prześwit 220 mm
Wysokość siedziska 855 mm
Masa własna 230 kg
Typ silnika 4-suwowy, 2-cylindrowy, chłodzony cieczą, DOHC
Średnica x skok tłoka 84 x 70 mm
Pojemność silnika 776 cm³
Stopień sprężania 12,8 : 1
Układ paliwowy wtrysk benzyny
Rozrusznik elektryczny i nożny
System smarowania mokra miska olejowa
Pojemność układu smarowania 3,9 l
Układ chłodzenia chłodzony cieczą
Maksymalny moment obrotowy 78Nm przy 6800 obr./min
Zawieszenie przednie widelec upside-down Showa
Zawieszenie tylne pojedynczy element resorująco-tłumiący
Skrzynia biegów 6-stopniowa
Hamulec przedni podwójny, tarczowy 310 mm
Hamulec tylny pojedynczy, tarczowy 260 mm
Opona przednia 90/90-21M/C 54H
Opona tylna 150/70R17M/C 69H
Układ zapłonowy elektroniczny (tranzystorowy)
Pojemność zbiornika paliwa 20 l
Zużycie paliwa 22,7 km/l (4,4 l/100 km) w WMTC
Emisja CO2 104 g/km
Maksymalna moc 84 KM/62 kW przy 8500 obr./min

Cennik

Rok produkcji:

Rok modelowy 2023

Model Cena poprzednia*
(PLN, brutto)
Cena promocyjna
(PLN, brutto)
Regularna cena detaliczna
(PLN, brutto)
Suzuki V-Strom 800DE 53 900 53 900 54 900

Promocja obowiązuje w dniach 1-31.12.2023

* Najniższa cena w okresie 30 dni przed tą obniżką

Niniejszy cennik ma wyłącznie charakter informacyjny, a podane w nim informacje nie stanowią oferty ani zapewnienia, w szczególności w rozumieniu art. 66 § 1 oraz art. 5561 Kodeksu cywilnego. Suzuki Motor Poland Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do zmiany specyfikacji, wyglądu, parametrów technicznych, wyposażenia oraz cen modeli przedstawionych w publikacji. Autoryzowani Dealerzy będą informowani o zmianach tak szybko, jak jest to możliwe. Prosimy o kontakt z najbliższym Autoryzowanym Dealerem SUZUKI w celu uzyskania aktualnych informacji. Ze względu na ograniczenia techniki, kolory przedstawione w cenniku mogą się różnić od rzeczywistych kolorów nadwozia i tapicerki. Prezentowane zdjęcia mogą zawierać wyposażenie opcjonalne (akcesoryjne), dodatkowo płatne. Ceny zawarte w cenniku są rekomendowanymi cenami detalicznymi. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji motocykla następuje w umowie jego sprzedaży.

Zamów ofertę

Wybrany dealer skontaktuje się z Tobą, odpowie na Twoje pytania
i przedstawi indywidualną ofertę.

1
Podaj nam Twoje imię, nazwisko, e-mail i numer telefonu, aby dealer mógł się z Tobą skontaktować

Jeżeli chcieliby Państwo na bieżąco otrzymywać najnowsze informacje związane z wybranym motocyklem Suzuki oraz mieć szybki dostęp do naszych innych ofert i promocji, a także brać udział w działaniach związanych z badaniem Państwa satysfakcji jako klienta marki Suzuki, bardzo prosimy o zaznaczenie poniższych zgód.

* Pole obowiązkowe.