Nowy Suzuki Burgman Wyróżnia się i spełnia oczekiwania

Burgman Street 125EX logo

BURGMAN STREET 125EX nie tylko wyznacza nowy poziom elegancji, ale też gwarantuje doskonałe osiągi w klasie o pojemności 125 cm3. Zaprojektowany po to, aby się wyróżniać i spełnić oczekiwania wymagających kierowców. Nowy model jest wyjątkowy dzięki doskonałemu połączeniu dynamiki, wyjątkowej zwrotności, komfortu, praktyczności oraz wygody. To skuter z klasą, z którego będzie dumny każdy kierowca.

DESIGN Burgman Street 125EX logo

Bezpretensjonalna elegancja

BURGMAN STREET 125EX jest „bezpretensjonalnie elegancki” - nawiązuje do luksusu i wyrafinowania, które ten nowy model wnosi do segmentu skuterów z silnikami o pojemności 125 cm3. Każdy detal jest dowodem jakości, a świetną stylistykę widać od eleganckich linii przez wykończenie nadwozia, a kończąc na czerwonych przeszyciach siedziska czy kształcie świateł. Stylistyka BURGMANA STREET 125EX odpowiada wymaganiom tych klientów, którzy oczekują po skuterze wyjątkowego charakteru.

PODWOZIE

Nowy BURGMAN STREET 125EX został zaprojektowany, żeby spełniać oczekiwania wymagających kierowców, począwszy od jego eleganckiej linii, a kończąc na doskonałych osiągach, precyzyjnym prowadzeniu, zdolności manewrowania, komforcie i użyteczności. Zwłaszcza te ostatnie cechy są wynikiem nowoczesnej konstrukcji podwozia nowego skutera Suzuki.

Rama

Lekka i sztywna rurowa konstrukcja ramy

Rama skutera typu "underbone" jest zbudowana z cienkich rur o dużej średnicy. Jej kształt to rezultat wielokrotnie powtarzanych symulacji komputerowych. Zaprojektowano ją, aby ograniczyć masę przy jednoczesnym zagwarantowaniu maksymalnej sztywności. Wszystko dla zmniejszenia zużycia paliwa, dobrej stabilności podczas jazdy na wprost oraz sprawnego pokonywania zakrętów.

Zawieszenie

Odpowiednio zestrojone zawieszenie

Ma wpływ na płynność jazdy. Za odpowiedni rozkład obciążeń odpowiada też sztywność sprężyny i charakterystyka teleskopowego widelca przedniego. Zawieszenie jest dokładnie zestrojone, z oponami i felgami tak dobranymi, aby uzyskać równowagę między stabilnością, dobrą przyczepnością, łatwością prowadzenia oraz komfortem.

Koła

Wysokiej jakości opony zapewniające komfortową jazdę

Na felgi ze stopów aluminium montowane są bezdętkowe opony DUNLOP D307 N - z bieżnikiem dopasowanym do nawierzchni europejskich dróg, optymalne do charakterystyki zawieszenia. To gwarancja najlepszych właściwości jezdnych, dobrego trzymania na mokrych jezdniach i stabilnej jazdy nawet po bruku.

Hamulce

Hamulec kombinowany

W układzie hamulcowym Suzuki BURGMAN STREET 125EX wystarczy nacisnąć lewą dźwignię przy kierownicy, żeby uruchomić hamulce w obu kołach jednocześnie. Za stabilne i pewne zatrzymywanie odpowiada przedni hamulec tarczowy (o średnicy 190 mm) oraz tylny hamulec bębnowy, o średnicy 130 mm.

NOWOCZESNE OŚWIETLENIE LED

Nowy Suzuki BURGMAN wyposażony jest w nowoczesne oświetlenie LED - zarówno z przodu, jak i z tyłu skutera.

Reflektor przedni, umiejscowiony nisko na przedniej osłonie z charakterystycznie podzielonymi soczewkami, dodaje prestiżu. W zespole reflektora przedniego zastosowano jasne, trwałe i energooszczędne diody LED, które poprawiają widoczność w nocy.

Tylna lampa zespolona wraz z kierunkowskazami – jej kształt dodaje elegancji i atrakcyjności skuterowi.

WIELOFUNKCYJNY CYFROWY WYŚWIETLACZ LCD

Czytelny, intuicyjny ekran, na którym wyświetlane są wszystkie niezbędne informacje potrzebne kierowcy. Na ekranie z podświetleniem (dla lepszej widoczności zarówno w dzień, jak i w nocy) podawane są wskazania prędkościomierza i czas, a także chwilowe i średnie zużycie paliwa, temperatura silnika. Kierowca ma do dyspozycji licznik kilometrów, dwa liczniki przebiegu dziennego. Jest też wskaźnik poziomu paliwa, napięcia akumulatora oraz ikonka wymiany oleju silnikowego. Kontrolki LED po obu stronach ekranu pokazują działanie kierunkowskazów, systemu Engine Auto Stop-Start (EASS) i jazdy ekonomicznej Eco Drive. Prócz tego umieszczono tu również kontrolkę ostrzegawczą, wskaźnik włączenia świateł drogowych oraz usterki silnika. Szczególnie warto podkreślić kontrolkę jazdy ekonomicznej Suzuki Eco Drive. Załącza się, gdy jedziemy skuterem najbardziej oszczędnie. Kierowca cały czas otrzymuje informację zwrotną, co pozwala mu na wypracowanie najbardziej optymalnego (w sensie zużycia paliwa) stylu jazdy.

Ergonomia

Skuter do jazdy miejskiej

BURGMANA STREET 125EX zaprojektowano, żeby łatwo się prowadził i swobodnie manewrował. Wysokość siedziska oraz powierzchnię podłogi dobrano pod kątem różnych sylwetek kierowców, aby zapewnić każdemu odpowiedni komfort jazdy. Stabilność podczas jazdy (na wprost oraz w zakrętach) jest doskonała, a duży prześwit umożliwia kierowcy łatwe pochylenie pojazdu. BURGMAN STREET 125EX udowadnia zalety w wielu sytuacjach, które mogą się wydarzyć w mieście.

Komfort
PRZEŚWIT

PRZEŚWIT NA KAŻDĄ DROGĘ

BURGMAN STREET 125EX radzi sobie z progami zwalniającymi i innymi przeszkodami dzięki dużemu prześwitowi (160 mm/16 cm) oraz rozmiarowi tylnej opony. Dzięki odpowiednio ukształtowanemu siedzisku przy zatrzymywaniu każdy może wygodnie postawić obie stopy na ziemi.

POJEMNY ZBIORNIK PALIWA

MOŻNA RZADZIEJ TANKOWAĆ

BURGMAN STREET 125EX ma zbiornik paliwa o pojemności 5,5 l, co przy oszczędnym silniku pozwala ograniczyć postoje na tankowanie. Skuter raz zatankowany pokona dystans około 289 km*.

*) Rzeczywiste wyniki zużycia paliwa oraz emisji CO2 mogą się różnić w zależności od warunków pogodowych, drogowych, stylu jazdy kierowcy czy stanu utrzymania pojazdu.

WYGODNE SIEDZISKO

WYGODNE SIEDZISKO

Siedzisko BURGMANA STREET 125EX gwarantuje wygodę kierowcy i pasażerowi. Czerwone przeszycia tapicerki są eleganckie, a wypełnienie dobrze absorbuje nierówności. Mimo dużego prześwitu kierowca może pewnie postawić stopy na jezdni. Aluminiowe podnóżki pasażera - komfortowe i składane (gdy nie są w użyciu).

MIEJSCE NA NOGI

MOŻESZ WYBRAĆ SIĘ TAKŻE W DŁUŻSZĄ PODRÓŻ!

Podłoga o dużej powierzchni ułatwia wygodne ułożenie stóp w trakcie jazdy, a wcięcia przekroju w tylnej części - wsiadanie i zsiadanie ze skutera. Panele pod stopy w przedniej części owiewki pozwalają rozprostować nogi (dla większego komfortu jazdy).

FUNKCJONALNOŚĆ I WYPOSAŻENIE

Nowy Burgman Street 125EX wyposażony jest w wiele udogodnień do transportu bagaży i mniejszych przedmiotów. Wśród nich jest duży schowek pod siedziskiem, kieszenie w czołowej ścianie skutera i przydatne haczyki do zawieszenia toreb.

Wyposażenie
ZAMYKANY SCHOWEK Z GNIAZDEM USB

ZAMYKANY SCHOWEK Z GNIAZDEM USB

Zamykany schowek po lewej stronie przedniej osłony jest wystarczająco obszerny, żeby pomieścić dużego smartfona. Wewnątrz jest gniazdo 2A USB do ładowania smartfonów. Niebieska dioda (świeci się, gdy pracuje silnik) w ciemności pozwala je łatwiej zlokalizować. Zamykany schowek z prawej strony przedniej osłony pomieści butelkę o pojemności 500 ml, nadaje się także do przewożenia innych, mniejszych przedmiotów.

POJEMNY BAGAŻNIK

POJEMNY BAGAŻNIK

Przestrzeń o pojemności 21,5 l pomieści torby na zakupy, ubranie przeciwdeszczowe lub inne przedmioty. Bagażnik chroni ładunek przed wpływem warunków atmosferycznych.

SILNIK I NAPĘD

BURGMAN STREET 125EX to technologiczny krok w przyszłość dzięki zastosowaniu w silniku technologii Suzuki Eco Performance Alpha (SEP-α) - debiutuje w nowych jednośladach japońskiej marki. Technologia SEP-α, skonstruowana w oparciu o sprawdzone i niezawodnie działające rozwiązania zastosowane w ponad 5 milionach skuterów Suzuki, sprawia, że jazda tym skuterem jest jeszcze przyjemniejsza przy jednoczesnej oszczędności paliwa oraz cichej pracy. Pomaga w tym Engine Auto Stop-Start (EASS). Dzięki systemowi zatrzymania pracy na biegu jałowym Engine Auto Stop-Start (EASS) i cichemu rozruchowi, skutery Suzuki z SEP-α wyróżniają się większą funkcjonalnością, oszczędnością oraz generują mniej hałasu. Zaawansowany silnik chłodzony powietrzem z wtryskiem paliwa generuje moc i zapewnia dynamiczne przyspieszenie przy zoptymalizowanym zużyciu paliwa i niskiej emisji spalin (Euro 5).

Rozwój jednostki napędowej skutera ma na celu optymalizację efektywności spalania, osiągnięcie względnie dużego stopnia sprężania przy zredukowaniu strat wynikających z tarcia, ograniczenie masy oraz hałasu wraz z jednoczesną optymalizacją przekładni CVT – wszystko, aby generować moc wydajnie i w sposób dający kierowcy satysfakcję z jazdy.

Silnik SEP-Alpha

SUZUKI ECO PERFORMANCE-α - EASS/SILENT STARTER SYSTEM

SEP jest koncepcją rozwojową nowej generacji silników Suzuki, które gwarantują niskie zużycie paliwa i doskonałe przyspieszenie. W nowym BURGMANIE STREET 125EX debiutuje technologia Suzuki Eco Performance Alpha (SEP-α) - po raz pierwszy w jednośladach Suzuki. Dzięki systemowi zatrzymania pracy na biegu jałowym Engine Auto Stop-Start (EASS) i cichemu rozruchowi, skutery Suzuki z SEP-α wyróżniają się większą funkcjonalnością, niskim zużyciem paliwa oraz cichszą pracą.

NOWOCZESNA JEDNOSTKA NAPĘDOWA

Inżynierowie Suzuki skupili się na ograniczeniu masy sprawdzonej, jednocylindrowej jednostki chłodzonej powietrzem, co zaowocowało nową i kompaktową konstrukcją – silnik waży zaledwie 33 kg, a za tym idzie niższe zużycie paliwa, zwiększona moc i dynamika, a także większa łatwość w prowadzeniu skutera. Ze względu na niewielkie gabaryty projektanci mieli dużo większe możliwości przy tworzeniu sylwetki pojazdu.

SYSTEM AUTOMATYCZNEGO STARTU I STOPU / ENGINE AUTO STOP-START (EASS)

BURGMAN STREET 125EX jest pierwszym jednośladem Suzuki, w którym zastosowano nowy system stop-start EASS - automatycznie wyłącza silnik, aby skrócić jego pracę na biegu jałowym, a następnie uruchamia go w chwili, gdy kierowca odkręci manetkę gazu. Ogranicza to zużycie paliwa oraz emisję spalin i sprawdza się w trakcie jazdy w korkach.

SYSTEM CICHEGO ROZRUCHU (SILENT STARTER SYSTEM)

System cichego rozruchu po raz pierwszy jest montowany w jednośladach Suzuki. Uruchamia skuter sprawnie i cicho (dzięki EASS silnik zaskakuje, gdy kierowca chce kontynuować jazdę i przekręci manetkę). Silnik włącza się niezauważalnie, łącząc funkcje rozruchowe i ładowanie z alternatora. Zespół EASS jest połączony bezpośrednio z wałem korbowym, co pozwala ograniczyć przełożenia, ale też zmniejszyć hałas wytwarzany przez pracujące elementy. Dzięki temu silnik spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Uruchamia się płynnie i cicho, jest bardziej wydajny z punktu widzenia zużycia paliwa.

CVT

Przekładnia CVT została zoptymalizowana, aby zapewnić przyspieszenie przy niskich prędkościach obrotowych, bez konieczności całkowitego otwierania przepustnicy. Zestrojenie przekładni wydajnie ogranicza zużycie paliwa.

KOLORY

YWC

Pearl Moon Stone Gray

YKV

Metallic Mat Black No.2

Pearl Mirage White

Pearl Mirage White

Specyfikacja techniczna

Długość całkowita 1905 mm
Szerokość całkowita 700 mm
Wysokość całkowita 1140 mm
Rozstaw osi 1290 mm
Prześwit 160 mm
Wysokość siedziska 780 mm
Masa własna 112 kg
Typ silnika 4-suwowy, 1-cylindrowy, chłodzony powietrzem, SOHC
Średnica i skok tłoka 52,5 x 57,4mm
Pojemność silnika 124 cm³
Stopień sprężania 10,3:1
Zasilanie w paliwo Wtrysk paliwa
Rozrusznik Elektryczny + Nożny
System smarowania Mokra miska olejowa
Skrzynia biegów Automatyczna, CVT
Zawieszenie - przód Widelec teleskopowy, sprężyny śrubowe, tłumienie olejowe
Zawieszenie - tył Wahaczowe, sprężyny śrubowe, tłumienie olejowe
Pochylenie / wyprzedzenie 26° 40’ / 90 mm
Hamulce - przód Tarczowe
Hamulce - tył Bębnowe
Opona przednia 90/90-12, bezdętkowa
Opona tylna 90/80-12, bezdętkowa
Układ zapłonowy Elektroniczny zapłon (tranzystorowy)
Pojemność zbiornika paliwa 5,5 l

Cennik

Rok produkcji:

Rok modelowy 2023

Model Regularna cena detaliczna
(PLN, brutto)
Burgman Street 125EX 14 900

Niniejszy cennik ma wyłącznie charakter informacyjny, a podane w nim informacje nie stanowią oferty ani zapewnienia, w szczególności w rozumieniu art. 66 § 1 oraz art. 5561 Kodeksu cywilnego. Suzuki Motor Poland Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do zmiany specyfikacji, wyglądu, parametrów technicznych, wyposażenia oraz cen modeli przedstawionych w publikacji. Autoryzowani Dealerzy będą informowani o zmianach tak szybko, jak jest to możliwe. Prosimy o kontakt z najbliższym Autoryzowanym Dealerem SUZUKI w celu uzyskania aktualnych informacji. Ze względu na ograniczenia techniki, kolory przedstawione w cenniku mogą się różnić od rzeczywistych kolorów nadwozia i tapicerki. Prezentowane zdjęcia mogą zawierać wyposażenie opcjonalne (akcesoryjne), dodatkowo płatne. Ceny zawarte w cenniku są rekomendowanymi cenami detalicznymi. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji motocykla następuje w umowie jego sprzedaży.

Zamów ofertę

Wybrany dealer skontaktuje się z Tobą, odpowie na Twoje pytania
i przedstawi indywidualną ofertę.

1
Podaj nam Twoje imię, nazwisko, e-mail i numer telefonu, aby dealer mógł się z Tobą skontaktować

Jeżeli chcieliby Państwo na bieżąco otrzymywać najnowsze informacje związane z wybranym motocyklem Suzuki oraz mieć szybki dostęp do naszych innych ofert i promocji, a także brać udział w działaniach związanych z badaniem Państwa satysfakcji jako klienta marki Suzuki, bardzo prosimy o zaznaczenie poniższych zgód.

* Pole obowiązkowe.